O Magoku

Witaj w magokowym świecie ręcznie lepionych ceramicznych koralików i kolorowej biżuterii, która przynosi radość

Moją miłość do kolorów widać po ilości szkliw, których używam do malowania koralików oraz po ... moich fryzurach czyli jaki kram taki pan (czy raczej, w tym wypadku, pani) albo odwrotnie ;)

Co właściwie oznacza słowo Magoku?

Magoku to ja czyli Magda Okuniewska. Zastanawiając się nad nazwą mojej firmy miałam na nią kilka innych pomysłów, jednak ciągle nie byłam tak naprawdę przekonana do żadnego. Gdy w mojej głowie pojawiło się słowo Magoku, od razu spodobała mi się lekkość, skojarzenie
z magią i egzotyczność tego słowa. Poza tym, jak do tej pory, 98% działań w Magoku wykonuję sama, a zatem jest ono kwintesencją mojej obecnej pracy, którą sama sobie wymyśliłam kilka lat temu.

Skąd się wzięło Magoku?

W poprzednim wcieleniu zawodowym pracowałam w liceum jako anglistka, a robienie biżuterii z gotowych elementów było moim relaksem po pracy. A potem, za podszeptem dobrej duszy, mojej przyjaciółki Weroniki, ukulałam pierwszy gliniany koralik i... była to miłość od pierwszego lepienia. Intensywna do tego stopnia, że po czterech latach romansu z ceramicznymi maleństwami postawiłam wszystko na jedną kartę i odchodząc ze szkolnictwa założyłam własną pracownię biżuteryjną. I tak oto w grudniu 2020 roku zacznie się szósty rok mojej zawodowej przygody z Magoku.

Co znajdziecie w Magokowej ofercie?

Magoki są unikalnymi kompozycjami robionych przeze mnie ceramicznych elementów, rzemieni naturalnych i ekologicznych oraz sznurków satynowych i woskowanych
z wykończeniami ze stali chirurgicznej. Koraliki, ceramki (czyli magokowe zawieszki)
i medaliony wykonuję ręcznie. Także niektóre rzemienie wycinam sama z końcówek skór, głównie od polskiej niszowej firmy torebkowej LadyBag, ponieważ bliska jest mi idea wykorzystywania materiałów do końca.
Wśród Magoków znajdziecie kompozycje minimalne z jednym koralikiem (minimale, zodiaki), jak i bardziej rozbudowane (minimaxi, sznurkowe), inspirowane naturą (konie, tęczowe, BeeMagoku) oraz te, które można nosić na dwa sposoby (bransoletki 2w1, które bez wysiłku zamienisz w naszyjnik, lub kolie, które mogą stać obfitymi bransoletkami). Możesz też rozbudować swe modele o dodatkowe zawieszki, zestawiać różne Magoki ze sobą lub
z inną biżuterią. 

Jak powstają Magokowe biżuty?

Każde ceramiczne maleństwo przechodzi drogę obejmującą poniższe etapy:

- lepienie, wycinanie i ozdabianie kształtów
- suszenie
- szlifowanie elementów 
- pierwszy wypał w piecu (na tzw. biskwit) w temperaturze ok.900 stopni
- szkliwienie czyli moja ulubiona zabawa kolorem
- zawieszanie poszczególnych elementów na specjalnych stojakach
- drugi wypał w temperaturze 1000 stopni lub wyższych w zależności od użytych szkliw.

Dopiero teraz mogę przejść do składania biżuterii w całość. Widzicie zatem, że zastosowanie pojęcia slowbusiness jest tu jak najbardziej zasadne (więcej na ten temat pojawi się na Magokowym Blogu, na który zaproszę Was w Nowym Roku).

Jakimi wartościami kieruję się na co dzień w mojej pracy?

- bycie eko i lesswaste. Jako odpowiedzialna twórczyni świadomie planuję jeden do trzech wypałów w miesiącu. W 65-litrowym piecu zmieści się dużo maleństw, a ja unikam tzw. puszczania pieca na pusto. Korzystam z ekologicznego modelu pieca do ceramiki, na warsztatach i w kolekcjach upcyclingowych daję drugie życie biżuterii z odzysku, a modele Magoków planuję w taki sposób by maksymalnie wykorzystać materiały.

- współpraca. Wierzę, że dla każdego z nas jest miejsce, a zamiast konkurować możemy się wspierać, dlatego jestem otwarta na kooperacje z innymi twórcami oraz nie waham się ich polecać. Sama doświadczam dobrodziejstw współpracy na co dzień w Pracowni Bażyńskiego 29, którą współdzielę z marką Coolawoola. Mam w sobie także przestrzeń na pomysły moich klientów w tworzeniu spersonalizowanych Magoków.

- różnorodność i radość. Hołduję zasadzie indywidualnego piękna. Każdy z nas jest inny na swój piękny sposób, co znajduje odbicie w niepowtarzalnym charakterze moich koralików i biżuterii. Nie znajdziecie dwóch stuprocentowo identycznych Magoków: zawsze coś subtelnie w nich zmienię, by były waszym unikalnym talizmanem, a mi dawały radość z tworzenia, bo o to przecież też w życiu chodzi.

Zapraszam Was do kontaktu. Znajdź swe Magoku, które stanie się Twoim radosnym amuletem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl