FAQ

Znajdziecie tu  najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie, czyli
wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Magokach i nie boicie się zapytać. Jeśli nie ma tu pytania, które chcesz zadać, napisz do mnie, a ja postaram się zaspokoić Twą ciekawość.

Jaki rozmiar bransoletki będzie odpowiedni dla mnie?

Wybierz rozmiar:

S dla nadgarstka o obwodzie 14-15 cm

M dla nadgarstka o obwodzie 16-17 cm

L dla nadgarstka o obwodzie 18-19 cm.

Magoki posiadają dwa rodzaje zapięć: magnesy lub klasyczne zapięcie regulowane (obydwa ze stali chirurgicznej).

O ile w przypadku zapięcia regulowanego raczej zawsze pozostanie kilka oczek łańcuszka w zapasie, to w przypadku bransoletki z magnesem polecam dokładne zmierzenie nadgarstka (w wyniku użytkowania rzemienie mogą się wyciągnąć od 2 do 4mm w zależności od rodzaju).

Jak zmierzyć rozmiar nadgarstka?

Najlepiej centymetrem krawieckim w najszerszym miejscu nadgarstka na kostkach, na styk ale bez przesady ;)

Co zrobić jeśli mój nadgarstek ma rozmiar XS lub XL?

Napisz do mnie, a ja wykonam bransoletkę w podanym przez Ciebie wymiarze.

Czy stal chirurgiczna (nierdzewna) uczula?

Stal nierdzewna jest doskonałą alternatywą dla osób, które mają uczulenie na nikiel czy metale szlachetne. Biżuteria z użyciem stali jest uważana za bezpieczną praktycznie dla każdego (wg niektórych źródeł uczulenie na stal występuje raz na kilka tysięcy osób) .

Które modele Magoków są odpowiednie dla osób unikających produktów pochodzenia zwierzęcego?

Wszystkie z bazą ze sznurka. Zajrzyj do kategorii Makramki, Sznurkowe z koralikami, Kolie, Komplety oraz do kolekcji Konie.

Jak z trwałością? Jak dbać o Magoku? Czy mogę się w nim kąpać?

Biżuteria Magoku zawiera elementy ceramiczne, a ceramikę trzeba chronić przed upadkiem, tak jak, na przykład, naczynia. Czasem po upadku nic się nie stanie, czasem pęknie na równe części*, lub, niestety, pójdzie w drobny mak**.

* w tym wypadku możesz skleić taki element własnoręcznie używając kleju typu kropelka lub u mnie w pracowni za drobna opłatą lub nieco większą przy użyciu kleju barwionego na złoto.

** Na szczęście zawsze możesz kupić nowe mago(i)czne ceramki

Chroń Magoku przed upadkiem i wilgocią (kąpiąc się z Magokami, robisz to na własne ryzyko) i zabezpieczaj w transporcie, najlepiej zawiń w miękki materiał lub folię bąbelkową i nie przewoź razem z twardymi rzeczami. Nie wrzucaj też luzem do walizki ;).

Co zrobić ze zniszczonym Magokiem?

Zresetować w Pracowni. Jeśli z jakichś względów Twój Magok uległ zniszczeniu, polecam upcycling. Cenę ustalam indywidualnie. Jeśli uszkodzenie nastąpiło w transporcie w drodze do Ciebie, koszty ponoszę ja.

Czy ceramki (magokowe zawieszki) można wymieniać?

Te zamontowane na karabińczykach tak. Można je przepinać w dowolne miejsca bransoletki, nosić w minimalnych lub bogatych zestawieniach, wymieniać na inne kolory.

Czy Magoku robi spersonalizowane zmówienia?

Jak najbardziej, jeśli tylko możliwości techniczne i umiejętności pozwolą. Czas realizacji takich zamówień i ich cenę ustalam indywidualnie.

Kiedy najlepiej zamówić spersonalizowane zamówienie?

Jeżeli ma to być inny projekt niż ze standardowej oferty, to właściwie, im wcześniej, tym lepiej. Na stronie "O Magoku" opisałam proces tworzenia w slowbusinessie. W przypadku zamówień indywidualnych dochodzi tu jeszcze faza testu, bo nie zawsze pierwsza realizacja spełnia pokładane w niej nadzieje. Zatem jeśli chodzi Ci po głowie dedykowany Magok, nie zwlekaj
z kontaktem.

Czy Magoku robi warsztaty?

Bardzo chętnie robię warsztaty z tworzenia upcyclingowej biżuterii czyli przetwarzania starych biżutów w nowe cuda. Daty warsztatów pojawiają się z wyprzedzeniem na Magokowym Facebooku.
 Możecie też sami zorganizować grupę (minimum cztery osoby). Koszt to 120 zł od osoby. Czas trwania 2,5 godziny. Ja daję komponenty, narzędzia i akcesoria, Wy nieograniczoną fantazję. Wszystko, co stworzycie podczas warsztatów zabieracie ze sobą. Datę ustalamy indywidualnie. Warsztaty mogą odbyć się
w Pracowni na Bażyńskiego 29 w Gdańsku Oliwie lub z dojazdem na miejsce (w tym wypadku doliczę też kwotę za dojazd). Jeśli jesteście zainteresowani, skontaktujcie się ze mną.

Czy są męskie Magoki?

Na indywidualne zamówienia.

Zapraszam cię do kontaktu i odwiedzin w sklepie on-line lub stacjonarnym. Wspieraj polskie rękodzieło.

Znajdź swe Magoku i noś je z radością
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl